NOĆ ISTRAŽIVAČA U SPLITU 2014.

Autor: Lahorka Havranek Bijuković, 24. 9. 2014.

Društvo Znanost.org, u suradnji sa Sveučilištem u Splitu, Fakultetom elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatskom agencijom za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO) organizira jedinstvenu manifestaciju Noć istraživača 2014 koja će se održati u petak, 26. rujna 2014. u Zagrebu (Avenue Mall) i Splitu (Marmontova ulica) s početkom u 18 sati. Manifestaciju sufinancira Europska komisija kao prvi hrvatski projekt prihvaćen kroz program Obzor 2020 (ref. H2020-MSCA-NIGHT-2014-633305).

Glavna tema ovog događanja je promicanje znanosti pod geslom “Istraživanje za inovacije, inovacije za javnost”.

Cilj Noći istraživača je dovesti znanstvenike na ulice, među ljude, van okvira u kojima se znanost odvija kako bi se naglasila važnost znanstvenika za društvo a njihov rad približio svima, posebice mladima. Isto tako, cilj je motivirati okupljene za znanstveno-istraživačke aktivnosti kroz direktan kontakt s vrhunskim hrvatskim znanstvenicima koji su svoju kreativnost i inovativnost u poslu već pokazali.

Program u Zagrebu (Avenue Mall) i Splitu (Marmontova ulica) započinje od 18 sati, svečano otvaranje predviđeno je u 19 sati, dok posebno iznenađenje posjetitelji mogu očekivati  u 21 sat. Glavne aktivnosti će se odvijati kroz interaktivne Eureka module na malim pozornicama na kojima će istraživači predstavljati svoja znanstvena dostignuća i izazove za budućnost. Posjetitelje očekuje mnoštvo nagrada poput mini laboratorija, mikroskopa, detektora i sličnih znanstveno-popularnih igračaka.

ZAGREB - Avenue Mall     &     SPLIT - Marmontova ulica
- 18.00 – 23.00 svi Eureka moduli na pozornicama su dostupni cijelu večer
- 18.00 – 23.00 Lab coat timovi
- 18.00 – 23.00 Ulična znanost