Dan škole

Autor: Administrator , 19. 5. 2017.

U srijedu, 24. svibnja 2017. obilježit ćemo naš Dan škole.

Svečani program počinje u 18.00 na našem školskom igralištu i nastavlja se druženjem u našem školskom dvorištu. Program otvaraju naši vrijedni, mali folkloraši.

Svi razredi, od 1. do 8. imat će svoje prodajne štandove.

Dio prihoda od prodaje ide za potrebe tiskanja školskog lista.

Za vrijeme druženja, od 18.00 do 20.00 održat će se kviz na temu: „Koliko poznajemo stare spliske riči". Ekipe za kviz imaju 4 člana iz reda učenika, a peti član može biti bilo koja odrasla osoba.

To nije sve... svi koji žele pokazati svoj pjevački talent mogu se prijaviti na Karaoke profesoru glazbene kulture.

Prikazat ćemo i naše marljive sportaše i Aikido sekciju.

Taj dan nastava u popodnevnoj smjeni počinje u 13.00, sve se odvija po rasporedu, osim što neće biti 6. školskog sata.

U četvrtak, 25. svibnja u 18.00 u našoj društvenoj dvorani održat će se svečana promocija slikovnice Glagoljica i promocija likovnih radova na temu Prava djece.

Svi ste pozvani da uveličate ove naše velike svečanosti.

PS. Čekaju vas velika iznenađenja!

Ravnateljica Marita Guć

Vukovar 2012.

Podsjećamo Vas da u nedjelju 18.11.2012. u 18.00 upalite svijeće u Vukovarskoj ulici i time izrazite duboko poštovanje herojima i stradalnicima Domovinskog rata.

FOTOGRAFIJE

Dan neovisnosti RH - 8. listopada

Nastava se ne će održati u ponedjeljak, 8. listopada 2012. kada obilježavamo

Dan neovisnosti Republike Hrvatske.

Tog dana je Sabor Republike Hrvatske 1991. godine jednoglasno donio

Odluku o raskidu svih državnopravnih veza Republike Hrvatske s bivšom državom SFRJ.

Sabor je utvrdio da Republika Hrvatska više ne smatra legitimnim i legalnim ni jedno tijelo dotadašnje SFRJ, te da ne priznaje valjanim niti jedan pravni akt bilo kojeg tijela koje nastupa u ime bivše federacije, koja više, kao takva, ne postoji.

Odluka.pdf

MANUŠKI JUBILEJI

100 joj je ljeta , a još i danas od ljepote cvjeta!

100 GODINA ZGRADE

60 GODINA ŠKOLE

obilježavamo školskom priredbom na

blagdan Marije Pomoćnice

24. svibnja 2012.

u dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu,

Zrinsko-frankopanska 19.

FOTO-GALERIJA

::

Hrvatski državni sabor donio je 1999. godine Odluku o proglašenju

18. studenoga

"Danom sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine ",

kojom je određeno na dostojanstven i primjeren način odati počast svim sudionicima obrane Vukovara - grada simbola hrvatske slobode.

Djelatnici OŠ Manuš će nazočiti svečanosti obilježavanja Dana u Vukovaru dok će učenici u 17:30 u Vukovarskoj ulici upaliti svijeće u znak sjećanja na žrtve Vukovara.

EKSKURZIJA 2011.

Osnovna škola "Manuš" Split / Vukovarska 11, HR-21000 Split / www.os-manus-st.skole.hr / ured@os-manus-st.skole.hr