Dan kravate - svečano obilježavanje: 18. listopada 2017.

Autor: Administrator , 16. 10. 2017.

Dragi naši Manušani, poštovani roditelji, učenici i djelatnici!

Najljepšu priču o KRAVATI, našem nacionalnom simbolu, prema već tradicionalnom običaju, ispričat ćemo i ove godine..

Obilježavanje Dana kravate bit će u znaku školskog međunarodnog projekta „Mi djeca EU kažemo...“

HODOGRAM DOGAĐANJA:

11 satiSVEČANI PROGRAM u organizaciji KUD-a, održat će se ispred škole, kada će se uz pjesmu, ples i reviju oslikanih kravata na pročelju školske zgrade instalirati velika manuška kravata.

12 satiRADIONICE za učenike, predstavnike razreda i sve zainteresirane učitelje i roditelje:

• Radionica VEZIVANJA  KRAVATE

voditeljice: Vesna Grubić i Katarina Škiljo

• Radionica OSLIKAVANJA  KRAVATE

voditeljica: Ana Pletikosić

• Priča o povijesti i značenju kravate

voditeljica: Dragica Reljić

* * Svi učenici i učitelji dolaze u školu svečano odjeveni s kravatama oko vrata!

Pozivamo sve zainteresirane roditelje, bake i djedove da nam se pridruže u svečanom obilježavanju Dana kravate, te ujedno sudjeluju u našim prigodnim radionicama.

Radujemo se lijepim događanjima i zajedničkom druženju!

Pedagogica: Vesna Grubić

Vukovar 2012.

Podsjećamo Vas da u nedjelju 18.11.2012. u 18.00 upalite svijeće u Vukovarskoj ulici i time izrazite duboko poštovanje herojima i stradalnicima Domovinskog rata.

FOTOGRAFIJE

Dan neovisnosti RH - 8. listopada

Nastava se ne će održati u ponedjeljak, 8. listopada 2012. kada obilježavamo

Dan neovisnosti Republike Hrvatske.

Tog dana je Sabor Republike Hrvatske 1991. godine jednoglasno donio

Odluku o raskidu svih državnopravnih veza Republike Hrvatske s bivšom državom SFRJ.

Sabor je utvrdio da Republika Hrvatska više ne smatra legitimnim i legalnim ni jedno tijelo dotadašnje SFRJ, te da ne priznaje valjanim niti jedan pravni akt bilo kojeg tijela koje nastupa u ime bivše federacije, koja više, kao takva, ne postoji.

Odluka.pdf

MANUŠKI JUBILEJI

100 joj je ljeta , a još i danas od ljepote cvjeta!

100 GODINA ZGRADE

60 GODINA ŠKOLE

obilježavamo školskom priredbom na

blagdan Marije Pomoćnice

24. svibnja 2012.

u dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu,

Zrinsko-frankopanska 19.

FOTO-GALERIJA

::

Hrvatski državni sabor donio je 1999. godine Odluku o proglašenju

18. studenoga

"Danom sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine ",

kojom je određeno na dostojanstven i primjeren način odati počast svim sudionicima obrane Vukovara - grada simbola hrvatske slobode.

Djelatnici OŠ Manuš će nazočiti svečanosti obilježavanja Dana u Vukovaru dok će učenici u 17:30 u Vukovarskoj ulici upaliti svijeće u znak sjećanja na žrtve Vukovara.

EKSKURZIJA 2011.

Osnovna škola "Manuš" Split / Vukovarska 11, HR-21000 Split / www.os-manus-st.skole.hr / ured@os-manus-st.skole.hr