Upis u prvi razred 2018./2019.

Autor: Administrator , 6. 2. 2018.

Prijava djece dorasle za upis u 1. razred provodit će se u vremenu od 8. do 18. veljače 2018. elektroničkim putem na obrascu prijave upisa prema upisnom  području škole.

Upisno područje OŠ Manuš:

Mažuranićevo šetalište - parni brojevi 2-48; Domovinskog rata – preko usjeka nad prugom; Glagoljaška - neparni brojevi; Ulica slobode 21-35 i 22-28; Vukovarska 1-75 i 2-40; Dubrovačka 33-39 i ostale ulice unutar navedenih granica.

Upis se vrši na mrežnoj stranici Ureda državne uprave  www.udu-sdz.hr

Nakon obavljene prijave djeteta u pripadajuću školu, roditelj-staratelj obvezno se treba javiti školi u vremenu od 1. do 8. ožujka 2018. radi dogovora o pedagoškom testiranju i sistematskom pregledu djeteta.

PRIJAVU STRUČNO-RAZVOJNOJ SLUŽBI ŠKOLE možete podnijeti radnim danima
(od ponedjeljka do petka)  od 9.00 do 12.00 i od  15.00 do 17.00 sati.
Školski obveznici su:

•  djeca koja do 1. travnja 2018. imaju navršenih šest godina života,
  •  djeca kojoj je za školsku godinu 2017./2018. rješenjem Ureda državne uprave odgođen upis u 1. razred ili su privremeno oslobođena upisa u 1. razred.

Pravo prijave imaju i djeca koja do 31.12.2018. navršavaju šest godina, ako to na zahtjev roditelja-skrbnika i na prijedlog stručnog povjerenstva odobri Ured državne uprave.

POSEBNA NAPOMENA ZA PRODUŽENI BORAVAK:
Potrebna dokumentacija pri prijavi za produženi boravak:

• Potvrda o mjestu prebivališta djeteta
  • Potvrde o radnom odnosu oba roditelja

Roditelji čija djeca ne pripadaju upisnom području naše škole, a žele dijete upisati u produženi boravak dužni su prijaviti i testirati dijete u matičnoj školi.  ISTOVREMENO od  1. do 8. ožujka 2018. prijavljuju dijete i u našu školu  RADI EVIDENCIJE.

DOBRO DOŠLI  PRVAŠI!

upisi_u_1_razred.pdf (388.22 KB)

Vukovar 2012.

Podsjećamo Vas da u nedjelju 18.11.2012. u 18.00 upalite svijeće u Vukovarskoj ulici i time izrazite duboko poštovanje herojima i stradalnicima Domovinskog rata.

FOTOGRAFIJE

Dan neovisnosti RH - 8. listopada

Nastava se ne će održati u ponedjeljak, 8. listopada 2012. kada obilježavamo

Dan neovisnosti Republike Hrvatske.

Tog dana je Sabor Republike Hrvatske 1991. godine jednoglasno donio

Odluku o raskidu svih državnopravnih veza Republike Hrvatske s bivšom državom SFRJ.

Sabor je utvrdio da Republika Hrvatska više ne smatra legitimnim i legalnim ni jedno tijelo dotadašnje SFRJ, te da ne priznaje valjanim niti jedan pravni akt bilo kojeg tijela koje nastupa u ime bivše federacije, koja više, kao takva, ne postoji.

Odluka.pdf

MANUŠKI JUBILEJI

100 joj je ljeta , a još i danas od ljepote cvjeta!

100 GODINA ZGRADE

60 GODINA ŠKOLE

obilježavamo školskom priredbom na

blagdan Marije Pomoćnice

24. svibnja 2012.

u dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu,

Zrinsko-frankopanska 19.

FOTO-GALERIJA

::

Hrvatski državni sabor donio je 1999. godine Odluku o proglašenju

18. studenoga

"Danom sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine ",

kojom je određeno na dostojanstven i primjeren način odati počast svim sudionicima obrane Vukovara - grada simbola hrvatske slobode.

Djelatnici OŠ Manuš će nazočiti svečanosti obilježavanja Dana u Vukovaru dok će učenici u 17:30 u Vukovarskoj ulici upaliti svijeće u znak sjećanja na žrtve Vukovara.

EKSKURZIJA 2011.

Osnovna škola "Manuš" Split / Vukovarska 11, HR-21000 Split / www.os-manus-st.skole.hr / ured@os-manus-st.skole.hr