ODRŽANA ZLATNA VEČER MATEMATIKE

Autor: Lahorka Havranek Bijuković, 2. 12. 2016.

U četvrtak 1. prosinca 2016. održana je Zlatna večer matematike u Splitu. Program je bio namijenjen polaznicima dječjih vrtića te učenicima osnovnih i srednjih škola grada Splita i okolice. Matematičke igre i zagonetke te prezentacije radova prikazane na Zlatnoj večeri bile su inspirirane  "Pričama iz davnina" Ivane Brlić Mažuranić i radom slavnog matematičara Gottfrieda Wilhelma Leibniza.

Atmosfera je bila prekrasna, s pravim adventskim ugođajem. Mnoštvo posjetitelja pomno je razgledalo pripremljeni program u Staroj gradskoj vijećnici te Kinoteci Zlatna vrata. Na kraju događanja podijeljeni su i prigodni darovi sudionicima nagradne igre čije se javno izvlačenje odigralao na Pjaci uz glazbu koju je puštao dobro raspoloženi DJ.

Učenici OŠ Manuš, Roko Martinić, Ivan Marušić, Duje Perković i  Leon Juras, odlično i profesionalno predstavili su svoj rad na temu "Leibnizov računski stroj"  i pokazali da se na njih može računati i u budućnosti. U nastavku možete pročitati tko je sve sudjelovao na manifestaciji.

Osnovne škole i srednje škole:

Osnovna škola  Pujanki, Split
II. gimnazija, Split
Osnovna škola  Kamen-Šine
Osnovna škola Split 3
III.gimnazija, Split
Osnovna škola Trstenik
Osnovna škola Manuš-Split
Osnovna škola prof. Filipa Lukasa
SŠ Ivana Meštrovića Drniš
Osnovna škola kraljice Jelene, Solin
Osnovna škola Mejaši
Osnovna škola Sućidar
Turističko - ugostiteljska škola, Split
Osnovna škola kralja Zvonimira, Seget Donji, Trogir
Osnovna škola Strožanac, Strožanac - Podstrana

te

Dječji vrtić "Radost" Split
Hrvatska Mensa
Udruga Inovatic

Vukovar 2012.

Podsjećamo Vas da u nedjelju 18.11.2012. u 18.00 upalite svijeće u Vukovarskoj ulici i time izrazite duboko poštovanje herojima i stradalnicima Domovinskog rata.

FOTOGRAFIJE

Dan neovisnosti RH - 8. listopada

Nastava se ne će održati u ponedjeljak, 8. listopada 2012. kada obilježavamo

Dan neovisnosti Republike Hrvatske.

Tog dana je Sabor Republike Hrvatske 1991. godine jednoglasno donio

Odluku o raskidu svih državnopravnih veza Republike Hrvatske s bivšom državom SFRJ.

Sabor je utvrdio da Republika Hrvatska više ne smatra legitimnim i legalnim ni jedno tijelo dotadašnje SFRJ, te da ne priznaje valjanim niti jedan pravni akt bilo kojeg tijela koje nastupa u ime bivše federacije, koja više, kao takva, ne postoji.

Odluka.pdf

MANUŠKI JUBILEJI

100 joj je ljeta , a još i danas od ljepote cvjeta!

100 GODINA ZGRADE

60 GODINA ŠKOLE

obilježavamo školskom priredbom na

blagdan Marije Pomoćnice

24. svibnja 2012.

u dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu,

Zrinsko-frankopanska 19.

FOTO-GALERIJA

::

Hrvatski državni sabor donio je 1999. godine Odluku o proglašenju

18. studenoga

"Danom sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine ",

kojom je određeno na dostojanstven i primjeren način odati počast svim sudionicima obrane Vukovara - grada simbola hrvatske slobode.

Djelatnici OŠ Manuš će nazočiti svečanosti obilježavanja Dana u Vukovaru dok će učenici u 17:30 u Vukovarskoj ulici upaliti svijeće u znak sjećanja na žrtve Vukovara.

EKSKURZIJA 2011.

Osnovna škola "Manuš" Split / Vukovarska 11, HR-21000 Split / www.os-manus-st.skole.hr / ured@os-manus-st.skole.hr