27.1. OBILJEŽAVANJE DANA SJEĆANJA NA ŽRTVE HOLOKAUSTA

Autor: Dragica Reljić, 30. 1. 2017.

27.1. obilježavamo Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta. Tijekom Holokausta, od dolaska nacita na vlast u Njemačkoj 1933.g. do sloma nacizma 1945.g. ubijeno je  6 milijuna Židova.

27.1.1945.g. snage Crvene armije oslobodile su Asuchwitz u kojem su zatekli oko 7000 preživjelih zatvorenik. Auschwitz je najveći koncentracijski logor u kojem je ubijeno više od milijun Židova.

Naši učenici su obilježili ovaj dan izradom plakata. teme su bile: Pogrom, Djeca-žrtve Holokausta, Pravednici i Mjesta sjećanja. Također, gledali smo film Romana Polanskog "Pijanist". Tijekom gledanja filma učenici su postavili brojna pitanja o stradavanju židovskog stanovništva.