PROJEKTNE AKTIVNOSTI U VELJAČI

Autor: Dragica Reljić, 3. 3. 2015.

U sklopu  projekta Od starog pisma do novog prijateljstva, te obilježavanja Dana smijeha, Dana materinjeg jezika, Dana pripovijedanja , u našoj knjižnici se 26. 02. 2015. u poslijepodnevnim satima održao sedmi po redu  Manuški pričigin s temom Kad se smijah tad i bijah. Nakon ispričanih priča, smiješnih zgoda i situacija iz svakodnevnog školskog života koje su ispričali naši učenici, oživjela su sjećanja učitelja. Oni su svoje zgodice spontano ispričali s posebnim emocijama, a večer smijeha upotpunio je djed našeg učenika Miljenko Vujanović - Meja koji je također bio učenik naše škole. Sudjelovali su učenici: Roko Marušić, Sara Lazaneo, Lara Mijić, Ivana Radić, Klara Kardum, Tina Miošić, Lucija Šoljak, Marija Budić-Leto, Roko Karaman, Klara Steffen Zanchi, Luka Bajto, Mihovil Parčina, Ante Vijanović, Nando Duje Kuprešanin, Ante Grubišić, Roko Martinić, Lea Talia Meić i Domagoj Silobrčić.Neki od učenika iz 6.c, ispričali su svoje priče na engleskom jeziku kako bi ovo veselje mogli podijeliti s našim školama partnerima na  planiranoj video konferenciji. Svoje priče iz školskih dana također su ispričali: ravnateljica Marita Guć, vjeroučiteljica Katarina Čotić, učitelj Željko Jozipović, učiteljice Lada Režić, Dijana Budimir, Vesna Sopta, Jasminka Jozipović i poneki roditelji.