Kada sam sretan, i sunce za mnom žuri

Autor: Ana Pletikosić, 19. 4. 2021.

Ovaj lijepi naslov bio je tema likovnog natječaja u sklopu manifestacije “U svijetu bajki Ivane  Brlić Mažuranić”. Riječ je o tradicionalnom događanju grada Slavonskog Broda. Jučer, u nedjelju, 18. travnja 2021., na datum rođenja Ivane Brlić Mažurnić, ključeve svoga grada predali su djeci. Cijeli ovaj tjedan, izložbe likovnih radova, kazališne predstave na gradskom trgu i u kazalištu, ulicama grada, nastale inspirirane djelima Ivane Brlić Mažuranić, oživjet  će  grad.

Gdje je naša škola u ovoj priči? Godinama se učiteljice i učenici naše škole odazivaju ovom likovnom natječaju i uvijek su radovi bili zapaženi, dapače, učestalo nagrađeni prvim mjestom.

Ni ova godina nije izuzetak, kako ste već informirani.

Prvo mjesto u kategoriji, likovni radovi od 1. do 4. razreda, dodijeljeno je našem učeniku: Duji Kovač, 4. b razreda, učiteljice Mirjane Pribudić.

Duje Kovač 4.b, Moj rođak i ja

Likovnom  natječaju odazvale su se  učiteljice Mirjana Pribudić, Renata Širović, Antonija Markić i Dijana Budimir. Samo sedam radova maksimalno je smjelo biti poslano u Slavonski Brod. Odluka Školskog povjerenstva za izbor radova,  Ane Pletikosić, Vesne Grubić i Dijane Budimir, nije bila laka.

Pri motiviranju učenika na dječje likovno stvaralaštvo, zanimljivo je bilo slušati njihove  odgovore na zadanu temu. Što ih čini toliko sretnim, da imaju osjećaj, da i sunce za njima žuri? Po čemu se tolika sreća može primijetiti? Odgovor je ljubav, o ma kojoj ljubavi se radi. Vidljiva  u najjednostavnijem obliku kroz osmijeh, dodir, zagrljaj. Ako ćemo djecu slušati, oni daju najveću snagu u životu i najljepši su na svijetu.  Priroda također.  Boravak u njoj, podjednako djeci pričinjava silnu sreću.

Ana Pletikosić

Likovni radovi učenika nižih razreda na temu

Kada sam sretan, i sunce za mnom žuri

Mala  izložba odabranih likovnih radova poslanih u Slavonski Brod

Marin Vuletić 4.b,  Ljubav sunca i obitelji.

Ana Jelaska 4.b

Dora Božanić 4.b

Toma Sinovčić 4.b

Mikula Rakić 2.b, Sretni prijatelji.

Cvita Mimica 4.a, Sreća s drgog planeta