Susret sa spisateljicom Natašom Dragnić

Autor: Tajana Bundara, 19. 5. 2021.

Osmaši u akciji - Intervju na njemačkom jeziku

Nataša Dragnić, rodom iz Splita, sa završenim studijem germanistike i romanistike, potom i magisterija u Zagrebu, odlazi u Berlin kako bi pohađala diplomatsku školu i tako ostaje u Njemačkoj i postaje pisac. Izdala je četiri romana, od toga su dva - Svaki dan svaki sat (Jeden Tag, jede Stunde, 2011.) i Krivo je jugo (Der Wind war es, 2016.) prevedena i objavljena i na hrvatskom tržištu.

Nataša predaje njemački za stranceengleskifrancuski i hrvatski u Erlangenu i pristala je na suradnju s manuškim osmašima i petašima. Naime, osmaši su imali priliku isprobati svoje znanje njemačkog jezika kroz intervju sa ovom čarobnom spisateljicom. Moderatorica cijelog intervjua bila je Iva Oreč, koja je sa svojim besprijekornim njemačkim, fluidno, ali sigurno vodila cijeli program. Ostali učenici su u grupama postavljali pitanja, i to prava novinarska pitanja prema Natašinim riječima.

Radionica kreativnog pisanja s petašima

Radionica kreativnog pisanja s petašima. Nataša je za petaše pripremila radionicu kreativnog pisanja. Bilo je to 60 živahnih minuta s rezultatom 5 zabavnih priča. Zadatak je ovako izgledao i za engleski je poslužio kao uvod u sljedeće gramatičko poglavlje. Ovo je komunikacijski pristup poučavanju gramatike kojim se potiče kreativnost, kritičko mišljenje i suradničke kompetencije.