SAMOTESTIRANJE UČENIKA

Autor: Lahorka Havranek Bijuković, 10. 2. 2022.

Model ukidanja samoizolacija u osnovnim i srednjim školama uz provođenje redovitog dobrovoljnog samotestiranja učenika

s obzirom na povećani broj samoizolacija učenika u osnovnim i srednjim školama i s ciljem održavanja nastave uživo, po modelu A, Ministarstvo znanosti i obrazovanja razradilo je u suradnji s Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo model ukidanja samoizolacija u osnovnim i srednjim školama. Uvjet za ukidanje samoizolacije je provođenje redovitoga dobrovoljnog samotestiranja učenika.

U petak 11.2.2022. će učenicima biti podijeljeni brzi antigenski testovi.

Navedena mjera započinje od ponedjeljka 14.2.2022. Preporuka je da se učenici samotestiraju ponedjeljkom prije nastave (ili nedjeljom prije spavanja) te da potom odmah prijavite samo pozitivne rezultate testiranja svojim razrednicima.

Roditelji/skrbnici koji nisu suglasni s provedbom mjere samotestiranja ispunjavaju obrazac/izjavu koju će donijeti djeca iz škole te potpisanu vraćaju razredniku. U tom slučaju, testovi Vam neće biti uručeni te će Vaše dijete nakon kontakta s Covid pozitivnom osobom morati u samoizolaciju.

U slučaju pristanka (a smatra se da roditelj pristaje ukoliko ne potpiše naveden IZJAVU), bit će Vam dostavljena dva SARS-CoV-2 brza antigenska testa za provođenje mjere samotestiranja u ponedjeljak 14.2.2022. te u ponedjeljak 28.2.2022. (nakon praznika).

Važno je naglasiti da prema uputama proizvođača nije uputno da učenici mlađi od 16 godina provode samotestiranje bez nadzora ili pomoći odraslih osoba.

U prilogu dostavljamo upute Ministarstva znanosti i obrazovanja koje molimo da pročitate, bez obzira na Vašu odluku. Prilažemo i Upute za provođenje testa.

Ravnateljica:

Marita Guć, prof.