OBAVIJESTI VEZANE UZ KRAJ NASTAVNE GODINE – ISPIS S IZBORNOG PREDMETA, UDŽBENICI

Autor: Katarina Škiljo, 20. 6. 2022.

za učenike koji u idućoj školskoj godini ne planiraju nastaviti pohađati neki od izbornih predmeta na koji su upisani, dužni ste do 30. lipnja 2022. u tajništvo dostaviti ispunjen obrazac pod imenom “Ispis s izbornog predmeta”. Obrazac možete naći na web stranicama škole kao i u nastavku obavijesti.
Ukoliko se neki učenik ispisuje iz škole roditelj je dužan u tajništvo škole što prije dostaviti ispunjenu “Ispisnicu”. Obrazac se isto tako može naći na webu škole kao i u nastavku obavijesti.
21. lipnja 2022.
učenici od 1. – 4. razreda vraćaju samo udžbenike iz vjeronauka.
učenici od 5. – 8. razreda vraćaju sve udžbenike s popisa koji su dobili od razrednika.
Razrednici će zajedno s drugim učiteljima i učenicima pregledati očuvanost udžbenika. Skrećemo vam pozornost na Naputak o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih
obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnoga proračuna NN 46/2019

Vraćanje udžbenika
Članak 3.

(1) Ako učenici izgube ili zbog nepažljivog postupanja onemoguće ponovno korištenje
udžbenika predviđenih za višegodišnje korištenje, dužni su nadoknaditi štetu u iznosu od 50% kataloške cijene udžbenika. Sredstva koja škola na ovaj način dobije predstavljaju namjenski prihod i mogu se iskoristiti za naknadni dokup udžbenika, ako za to postoji potreba, ili se krajem tekuće godine vraćaju u Državni proračun.
(2) Učenici udžbenike vraćaju na kraju nastavne godine, odnosno na kraju popravnog
ispita. Iznimno, udžbenici koji sadržajno obuhvaćaju gradivo nekoliko razreda, vraćaju se nakon završetka zadnje nastavne godine korištenja.
(3) Učenik koji ne vrati udžbenike koje je zadužio prethodne školske godine, odnosno ne nadoknadi štetu iz stavka 1. ovoga članka, neće moći zadužiti udžbenike za novu školsku godinu.
Model: HR 00
Poziv na br. 06-2022
Opis plaćanja: Nadoknada vrijednosti udžbenika. Ime i prezime učenika i razred

Učenici 5., 6., i 7. razreda zadržavaju tablete koje su dobili na korištenje uz napomenu da su iste dužni čuvati i ponovo koristiti u novoj školskoj godini.
Učenici 8.-ih razreda tablete vraćaju u školu.

Ravnateljica,
Marita Guć