UPIS DJECE U PRVI RAZRED ZA ŠKOLSKU GODINU 2023./2024.

Autor: Andrea Koceić, 3. 2. 2023.

Prijava djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2023./2024. provodit će se u vremenu od 6. do 16. veljače 2023.

Prijava se podnosi elektronskim putem putem poveznice (koja će biti aktivna u razdoblju od 6. do 16. veljače).

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole (upisno područje OŠ Manuš u privitku teksta).

Školski obveznici su:

djeca rođena od 1. travnja 2016. do 31. ožujka 2017. godine

djeca kojima je za šk.god. 2022./23. rješenjem odgođen upis u prvi razred osnovne škole,

- iznimno, u prvi razred se mogu upisati i djeca rođena od 1. travnja 2017. do 31. prosinca 2017. za koju roditelji/staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred. Za prijevremeni upis u prvi razred, roditelj, odnosno staratelj, podnosi zahtjev Upravnom odjelu na Obrascu 6   najkasnije do 31.ožujka 2023.,  a prilikom dogovora o terminu testiranja školi dostavlja mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (djeca s težim oštećenjima zdravlja),  roditelj/staratelj podnosi zahtjev Upravnom odjelu na Obrascu 6 uz koji prilaže medicinsku dokumentaciju.

Za odgodu upisa za šk.god. 2023./2024. ne podnosi se zahtjev već je potrebno u online prijavi označiti: „najava za odgodu upisa“.

Nakon obavljene elektronske prijave, roditelji/staratelji se obavezno trebaju javiti stručno-razvojnoj službi škole od 6. do 13. ožujka 2023. god. radnim danom od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00 sati radi dogovora o terminu testiranja djeteta.

Roditelji čija djeca ne pripadaju upisnom području škole Manuš, a žele dijete upisati u produženi boravak dužni su prijaviti i testirati dijete u matičnoj školi, a istovremeno od 6. do 13. ožujka 2023. osobno dolaze prijaviti dijete i u našu školu radi evidencije.

Dokumentacija potrebna za upis u produženi boravak: Potvrda o adresi prebivališta djeteta, Potvrde o radnom odnosu oba roditelja

DOBRO DOŠLI, PRVAŠI!