> Predmeti  > Povijest
POVIJEST

OBILJEŽAVANJE DANA SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA

Autor: Dragica Reljić, 17. 11. 2023.

Uoči Dana sjećanja na žrtvu Vukovara našu školu je posjetio reporter Slobodne Dalmacije, gospodin Matko Biljak. Gospodin Biljak je jedan od posljednjih reportera koji su izašli iz Vukovara u trenutku kad je grad bio u potpunom okruženju. Svojim foto aparatom zabilježio je stradanja Vukovaraca u opkoljenom gradu. Gospodin Biljak održao je učenicima osmih razreda zanimljivo predavanje koje je bilo popraćeno fotografijama Vukovara i Vukovaraca dok su bili u okruženju. Na kraju predavanja gospodin Biljak je poručio osmašima da ne trebaju biti opterećeni prošlošću ali ne smiju zaboraviti.